Klęska Górnika w Białymstoku: bezradny bramkarz, zagubiona obrona, czerwona kartka... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    niedziela, 27 sierpnia 2023 22:06

Piłkarze Górnika wciąż spisują się poniżej naszych oczekiwań, doznając właśnie najwyższej w sezonie porażki. Doszło do tego w Białymstoku, gdzie zabrzanie już w zasadzie po kwadransie byli niemal na łopatkach. Od pierwszej minuty było bowiem widać, że formacja obronna - po odejściu Richarda Jensena - jest w całkowitej rozsypce, jej zawodnicy popełniali proste błędy w ustawieniu i źle reagowali na zagrania rywali. W efekcie już po 17 minutach było 0-2, w czym też niestety - znów - było wiele winy bramkarza Daniela Bielicy. Trochę nadziei wlał w nasze serca nieco przypadkowy, kontaktowy gol Sebastiana Musiolika (obrońca gości skiksował i dzięki temu zabrzański napastnik mógł natychmiastowym uderzeniem posłać piłkę do siatki), ale jeszcze pod koniec I połowy Górnik został boleśnie odarty ze złudzeń. W 43 minucie najpierw szokująca decyzję podjął sędzia zawodów, który usunął z boiska Kamila Lukoszka, - chyba przypadkowe - muśnięcie ręką twarzy rywala w ferworze walki o piłkę. Ten faul został zakwalifikowany jako taktyczny, choć bynajmniej nie było ku temu podstaw... W każdym razie od tej pory goście grali w dziesięciu, a na domiar złego chwilę potem gospodarze z rzutu wolnego za ten faul zdobyli trzeciego gola. Było "po meczu"... W II połowie zabrzanie stracili jeszcze jedną bramkę.

Była to trzecia porażka w sezonie Górnika, który przez to spadł w tabeli na siedemnaste, przedostatnie miejsce... Cała nadzieja, że gra zespołu poprawi się po powrocie do niej kontuzjowanych dotąd graczy: dzisiaj w II połowie na boisku pojawili się już choćby Grek Kostas Triantafyllopoulos i Słoweniec Erik Janża. Poza kadrą wciąż są Portugalczycy Dani Pacheco i Filipe Nascimento.