Reklama
REKLAMA
Górnik ogłosił kolejnego zimowego sparingpartnera: pod koniec stycznia w Turcji zmierzy się z austriackim Blau-Weiss Linz Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 29 grudnia 2023 13:56

W rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy mamy przerwę do 10 lutego, ale piłkarze Górnika treningi wznowią już 8 stycznia. Wprawdzie klub ogłosił plan przygotowań do rundy wiosennej już tydzień temu, niemniej dzisiaj uzupełnił swój terminarz o informację o rywalu w jednym z meczów sparingowych. Zanim jednak zabrzanie wrócą na boiska rozegrają dwa turnieje halowe i to... tego samego dnia. 14 stycznia zespół zostanie podzielony na dwa składy. Jeden uda się do Gummersbach w Niemczech i zmierzy się tam z: FC Schalke 04, SC Paderborn 07, RW Oberhausen, FC Guetersloh oraz BSV Kickers Emden. Pozostali gracze pojadą zaś do Katowic, gdzie - podczas turnieju w Spodku - ich rywalami będą: GKS Katowice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, ROW Rybnik, Banik Ostrawa (Czechy) i Żeleziarne Podbrezova (Słowacja). Pierwszy klasyczny sparing Górnik ma 19 stycznia z MFK Karwina (czternasty zespół czeskiej ekstraklasy), a już nazajutrz wyleci na obóz przygotowawczy do tureckiego Belek. I tam najpierw (23 stycznia) zagra z Botewem Płowdiw (ósmy w bułgarskiej ekstraklasie), a potem (28 stycznia) - i to jest właśnie ustalenie z dzisiaj - z FC Blau-Weiss Linz (dziewiąty w austriackiej najwyższej lidze). Zabrzanie w Turcji spędzą sumie 10 dni i wrócą do kraju 30 stycznia, by kontynuować przygotowania na własnych obiektach. 3 lutego drużyna Jana Urbana rozegra jeszcze czwarty tej zimy mecz kontrolny, ale wciąż nie wiadomo z kim.
Pierwszy mecz ligowy po przerwie zimowej zaplanowano na 10 lutego o godzinie 17.30, a Górnik piłkarską wiosnę rozpocznie od wyjazdowych derbów z Piastem Gliwice.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA