Metropolitalne Święto Rodziny rozpocznie się w Zabrzu Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    środa, 06 marca 2024 22:50

W Bibliotece Śląskiej, zorganizowana została konferencja inaugurująca 17. Metropolitalne Święto Rodziny, któremu w tym roku towarzyszy myśl „Rodzina – fundamentem społeczeństwa ”. Tegoroczna impreza odbywająca się w całym województwie rozpocznie się 18 maja w Domu Muzyki i Tańca i potrwa do 2 czerwca. By omówić szczegóły programowe, w sali Benedyktynka zgromadzili się przedstawiciele duchowieństwa, samorządu terytorialnego, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz mediów. Wśród przybyłych znaleźli się m.in.: patron honorowy MŚR abp Adrian Galbas, koordynator MŚR prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach dr Artur Madaliński.


W trakcie spotkania podkreślano także o różnych formach wsparcia i udzielania - w dzisiejszych trudnych czasach - rodzinie pomocy.  – To niezwykle cenne, że już po raz siedemnasty prowadzi nas ten sam tytuł, czyli „rodzina” – komentowała podczas spotkania prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Nie bez powodu pomysł zorganizowania Metropolitalnego Święta Rodziny zrodził się właśnie w trakcie pielgrzymki śląskich samorządowców do Rzymu. Było nas tam wielu, ponad podziałami i już wtedy zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że choć zarówno państwo, samorząd i kościół robią dla rodziny wiele, to ona potrzebuje i będzie potrzebowała wsparcia i pomocy. To przystań, gdzie chcemy przeżywać i nasze radości, i smutki. Wspierajmy ją. Pokazujmy – jesteście ważni, jesteśmy otwarci na wasze potrzeby, chcemy wspierać – dopowiedziała prezydent Zabrza.

Więcej informacji o tegorocznej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny na stronie internetowej dedykowanej  wydarzeniu: https://www.swieto-rodziny.pl/index.html

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA