Reklama
Kolejni zabrzanie okradzeni przez internetowych oszustów. Wystawiając przedmioty do sprzedaży na OLX czy Vinted, nie finalizujmy transakcji przez linki otrzymywane na komunikatory Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 16 maja 2022 20:18

CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ. Kolejny raz internetowi oszuści dali o sobie znać mieszkańcom Zabrza. Przestępcy posługują się sprawdzoną metodą, podszywając się pod kupującego na OLX lub innym portalu ogłoszeniowym. - W miniony piątek ich ofiarą padł 44-letni mężczyzna, który przez kliknięcie w link i wykonywanie wszystkich poleceń oszustów, stracił blisko 10 tysięcy złotych. W sobotę z kolei zgłosiła się do nas 39-letnia kobieta, który w identyczny sposób straciła 9 tysięcy złotych. Dlatego apelujemy o rozwagę podczas finalizowania internetowych transakcji – podkreśla Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu. 

 

Schemat działania cyberprzestępców za każdym razem jest taki sam. Najpierw kontaktują się ze sprzedającym przez komunikator np. WhatsApp i przekazują mu link do strony udającej witrynę OLX, pozwalającą na finalizację transakcji. Po czym zachęcają, by wprowadzić w fałszywym panelu OLX m.in. dane swojej karty rzekomo po to, aby otrzymać na nią pieniądze za przedmiot z ogłoszenia. W rzeczywistości to oszustwo, zaś na podstawie pozyskanych danych bankowych opróżniają ofierze konto bankowe lub dokonują kosztownych zakupów.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Zarząd Budynków Miejskich

II Towarzystwo Budownictwa

Społecznego w Gliwicach

poszukuje kandydata do pracy

na stanowisko inspektora nadzoru

ds. budowlanych.

Kontakt tel. 32/300-00-48


 

Zarząd Budynków Miejskich

II Towarzystwo Budownictwa

Społecznego w Gliwicach

poszukuje kandydata do pracy

na stanowisko inspektora

ds. technicznych.

Kontakt tel. 32/300-00-48


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA